19-asis tarptautinis modernaus šokio festivalis

Rugsėjo 27 – spalio 4 d.
Vilnius – Kaunas

Paskutinį rugsėjo sekmadienį jau 19-ąjį kartą pakils Kauno šokio teatro „Aura“ rengiamo tarptautinio modernaus šokio festivalio uždanga. Kaip ir kasmet festivalio dalyvių pasirodymus galės pamatyti ne tik Kauno, bet ir kitų miestų publika.

Nepaisant sunkmečio žiūrovų laukia įspūdinga, aistros ir egzotikos kupina programa. Per penkias dienas trijose festivalio scenose pasirodys šešios trupės iš šešių pasaulio šalių: JAV, Ispanijos, Šveicarijos, Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos.  

Festivalio programoje – pripažintų užsienio choreografų ir šokio trupių kūrybiniai darbai, kurie atvers naujas scenos menų sintezės ir šiuolaikinių technologijų galimybes. Kai kuriuose jų šokis jau vaidina tik papildantį vaidmenį. Spektaklių kūrėjai atidūs dabarčiai, joje gyvenančio ir kuriančio žmogaus jausenai – jie skverbiasi į giliausias individo pasąmonės erdves, gilinasi į tapatybės pojūčio, žmogiško ryšio problemas.

Pasak festivalio iniciatorės ir ilgametės jo globėjos choreografės Birutės Letukaitės, sudėtinga šiuolaikinio žmogaus siela nebeišsitenka vieno žanro rėmuose, tad nenuostabu, kad jai atskleisti ieškoma vis naujų raiškos formų, naujų interpretacijos galimybių.

Festivalio intriga – šokio spektakliai, paženklinti nuorodomis N-14 ir N-18.

Festivalio tradicija nemokami šiuolaikinio šokio seminarai šokio profesionalams ir mėgėjams. Šiais metais šokio technikos seminarą praves šveicarų šokėjas, choreografas ir šokio pedagogas Marcel Leeman.

Festivalio naujiena šiuolaikinio šokio spektaklių video peržiūros, kurios vyks rugsėjo 28 – spalio 4 dienomis jaukioje, Laisvės alėjos centre įsikūrusioje kavinukėje "Coffe Inn" (Laisvės al. 72, Kaunas).