Mieli festivalio organizatoriai, dalyviai ir svečiai,

Sveikinu Jus, ir kartu džiaugiuosi, kad esate festivalio, kasmet suburiančio šokėjus iš įvairių pasaulio šalių, dalis. Dėkoju nenuilstantiems renginio organizatoriams už ilgametį darbą, idėjas ir entuziazmą.

Šiemet Lietuvoje vyks devynioliktasis modernaus šokio festivalis. Tikiuosi ši graži tradicija nenutrūks, ir kitąmet minėsime garbingą jubiliejų.

Linkiu visiems turiningai ir prasmingai praleisti laiką, pasisemti ir pasidalinti patirtimi.

Gerų įspūdžių!

Remigijus Vilkaitis
LR kultūros ministras

 

 * * *

   Mieli meno mylėtojai,

Kaune kūrybinio sezono pradžia vainikuojama muzikos, dailės, kino ir šokio festivaliais. Mums be galo malonu, kad Kauno scenas pasirenka nuostabūs menininkai iš viso pasaulio. Ir mes didžiuojamės, kad kai kurie renginiai išreiškia bei pabrėžia miesto kultūros savitumą, jo visada atsinaujinantį ir kintantį veidą.

Modernaus šokio festivalis yra vienas įspūdingiausių ir kontraversiškiausių reiškinių, nes jis pristato ne tik modernųjį šokį, kurio lopšiu pelnytai laikomas Kaunas, bet ir dvasios, laikysenos, politinio sąmoningumo manifestą.

Modernusis šokis yra tokia pati kadais mus žadinusio protesto forma, kaip ir Muodrio Tenisono pantomimos trupės veikla, kaip Jono Jurašo metaforos Dramos teatre, kaip Ezopo kalba poezijoje. Šis žadinimas, sukrėtimas, naujausių dalykų pristatymas žiūrovui bei meno vertintojui yra būtina gyvenimo dalis, verčianti mąstyti, suklusti, veikti, judėti pirmyn.

Nuoširdžiai sveikinu 19-ąjį tarptautinį modernaus šokio festivalį bei jo organizatorių Kauno šokio teatrą „Aura“. Dėkoju, kad išlaikote mūsų miesto tradicijas ir visada išliekate jauni, nauji, šiuolaikiški. Kuo geriausios sėkmės Jums – kūryba ir yra tikrasis amžinasis variklis.

Andrius Kupčinskas
Kauno miesto meras